Концепцията на така наречените бедни, изглежда абсурдна, но в комбинация с отглеждането на животни, се търсят решения за борба с бедността и изостаналостта в бедните региони на света. Китай и Индия са най-добрият пример за това, как да се използва енергията от изпражненията на животните.
В развиващите се страни, но най-вече в Сахарска Африка и Южна Азия, селските райони и отдалечените от градските райони квартали, често не разполагат с преки връзки с националните електрически мрежи, което значително се отразява на нивото на бедност този регион.
Все повече и повече в тези държави се мисли, как да се избегне енергийния капан, като се използва оборския тор. Превръщането на животински тор в биогаз предлага начин за използване на възобновяем източник на гориво за над един милиард души – предимно за вътрешна употреба, като им се предостави достъп до евтина, надеждна и устойчива енергия. Този подход вече се използва широко в Индия и Китай.
В периода от 2003 г. до 2013 г. в Китай са се построили милиони малки инсталации за биогаз за домашна употреба, на базата на изпражненията на птици и говеда. Тези изпражнения обаче осигуряват светлина, топлина и енергия. Има и по-големи инсталации за биогаз с дневен капацитет 18 000-60 000 кВтч.
До 2003 г. Индия е инсталирала около 3,4 милиона фамилни реактора за биогаз в различни части на страната, а през 2015 г. вече броят им е над четири милиона.
Govedovad.com
Всички права запазени, използване на материала, само след съгласуване с Govedovad.com!